Grass‑Fed Whey Protein
– din laptele vacilor hrănite cu iarbă din ferme sustenabile, îndulcit cu glicozide steviolice, ultrafiltrat la temperaturi scăzuteGrass‑Fed Whey Protein
– din laptele vacilor hrănite cu iarbă din ferme sustenabile, îndulcit cu glicozide steviolice, ultrafiltrat la temperaturi scăzutepeste 5 zile

peste 3 zile
în fiecare zi
peste 5 zile
De proteine pot beneficia toți,
nu doar sportivii
Comparați proteinele noastre grass‑fed cu cele ale concurenței
| Vilgain® Grass‑Fed Whey Protein | Concentrat obișnuit de proteine din zer |
|---|---|
Îndulcitor |
|
| Cu glicozide steviolice, îndulcitori de origine naturală | Îndulcitori sintetici (sucraloză, acesulfam K) |
Asezonare |
|
| Aromă naturală și materii prime | Arome artificiale |
Metoda de prelucrare |
|
| Ultrafiltrare delicată la temperaturi scăzute | Necunoscut |
Originea laptelui |
|
| Vaci crescute în libertate în Marea Britanie | Necunoscut |
Coloranți |
|
| Niciuna | Coloranți sintetici |
În loc de sucraloză, glicozide steviolice din frunzele de stevia
Din planta stevia obținem un îndulcitor valoros care conține glicozide steviolice, ce sunt de 200–300× mai dulci decât zahărul. Nu influențează nivelul zahărului din sânge și sunt considerate un îndulcitor natural cu conținut scăzut de calorii, sigur.
De ce glicozide steviolice și nu sucraloză?
| ✅Glicozide de steviol | ❌Sucraloză | |
|---|---|---|
| Influența asupra nivelului de zahăr | Nu are niciun efect asupra nivelului de zahăr | Posibil efect negativ asupra nivelului de zahăr |
| Dulceață | Dulceață medie | Dulceață ridicată |
| Efectul asupra microbiomului | Nu are nici un efect negativ asupra microbiomului | Posibil efect negativ asupra microbiomului |
⬆️ Proteină integrală
cu o utilizare excelentă pentru organism
Proteina din zer are una dintre cele mai mari biodisponibilități dintre proteine. Cu un spectru complet de aminoacizi și o proporție ridicată de BCAA , aceasta oferă baza pentru stimularea creșterii musculare.
Comparația absorbabilității concentratului de proteine pe scara DIAAS*[1]
Carne de vită slabă
Concentrat de proteine din zer
Proteină de mazăre
* DIAAS: Digestible Indispensable Amino Acid Score (metodă recunoscută la nivel internațional pentru măsurarea calității proteinelor)
Testate în mod regulat în laboratoare independente 🔬
Compoziția proteinelor este testată în laborator. Datorită acestui fapt, vă putem garanta informații fiabile cu privire la substanțele periculoase pentru organism.
- [1] Table 1 PDCAAS and DIAAS scores, the limiting amino acid assessed by the amino acid reference ratio for selected proteins (se deschide într‑o fereastră nouă)
- [2] Table 1 PDCAAS and DIAAS scores, the limiting amino acid assessed by the amino acid reference ratio for selected proteins (se deschide într‑o fereastră nouă)
* Afirmație de sănătate aprobată conform Regulamentului Comisiei (UE) nr. 432/2012. Efectul benefic se obține prin consumul de proteine ca parte a unei diete variate și echilibrate și a unui stil de viață sănătos.
Ingrediente
Concentrat de proteine din zer ultrafiltrat (lapte, emulgator: lecitină de floarea soarelui) 95%, pudră de cacao 4%, aromă naturală, îndulcitor: glicozide de steviol.
Avertizare alergici: Alergenii sunt evidențiați în ingredientele produsului. Poate conține urme de nuci și arahide.
Ingrediente
Concentrat de proteine din zer nedenaturat ultrafiltrat (lapte, emulgator: lecitină de floarea soarelui) (98 %), aromă naturală, vanilie măcinată 0,2 %, îndulcitor: glicozide de steviol.
Avertizare privind alergiile: Alergenii sunt marcați cu bold în ingrediente. Poate conține arahide și nuci.
Ingrediente
Concentrat proteic din zer ultrafiltrat (lapte, emulgator: lecitină de floarea soarelui) 97%, pudră de banane liofilizată (3%), aromă naturală, îndulcitor: glicozide steviol.
Avertizare alergici: Alergenii sunt evidențiați în compoziție. Poate conține urme de nuci si arahide.
Ingrediente
Concentrat de proteine din zer nedenaturat ultrafiltrat (lapte), emulgator (lecitină de floarea‑soarelui).
Avertizare alergici: Alergeniisunt marcați cu bold în ingrediente. Poate conține arahide și nuci.
Ingrediente
Concentrat proteic din zer (lapte, emulgator: lecitină de floarea soarelui), 91%, pudră de căpșuni liofilizată 6%, aromă naturală, îndulcitor: glicozide de steviol.
Avertizare alergici: Alergenii sunt evidențiați în compoziție. Poate conține nuci si arahide.
Ingrediente
Concentrat de proteine din zer ultrafiltrat 96% (lapte, emulgator: lecitină de floarea soarelui), arome naturale, scorțișoară măcinată 1,2 %, îndulcitor: glicozide de steviol.
*Provine din agricultura ecologică controlată.
Avertizare privind alergiile: Alergenii sunt marcați cu bold în ingrediente. Poate conține arahide și nuci.
Ingrediente
Concentrat de proteine din zer nedenaturat ultrafiltrat (91 %) (lapte, lecitină de floarea soarelui), pulbere de căpșuni liofilizate (6 %), aromă naturală, gumă de guar (agent de îngroșare), îndulcitor steviol‑glicozid.
Avertizare alergici: Alergenii sunt evidențiațiîn ingrediente. Poate conține arahide și nuci.
Ingrediente
Concentrat de proteine din zer ultrafiltrat 92% (lapte, emulgator: lecitină de floarea soarelui), aromă naturală, colorant: caramel, sare de Himalaya 1%, îndulcitor: glicozide de steviol.
Avertizare privind alergiile: Alergenii sunt marcați cu bold în ingrediente. Poate conține arahide și nuci.
Ingrediente
Concentrat de proteine din zer ultrafiltrat 98% (lapte, emulgator: lecitină de floarea soarelui), arome naturale, concentrat de spirulină și șofrănel, îndulcitor: glicozide de steviol din stevia.
Avertizare alergici: Alergenii sunt indicați cu bold în ingredientele produsului. Poate conține arahide și nuci.
Ingrediente
Concentrat de proteine din zer ultrafiltrat 93% (lapte, emulgator: lecitină de floarea soarelui), arome naturale, îndulcitor: glicozide de steviol din stevia.
Avertizare pentru alergici: Alergenii sunt evidențiați în ingredientele produsului. Poate conține arahide și nuci de copac.
Tabele calorice
| 100 g | 30 g | |
| Valoare energetică | 1666 kJ / 394 kcal | 500 kJ / 118 kcal |
| Grăsimi | 5,8 g | 1,8 g |
| - din care acizi grași saturați | 3,7 g | 1,1 g |
| Carbohidrați | 12 g | 3,7 g |
| - din care zaharuri | 7,4 g | 2,2 g |
| Proteine | 73 g | 22 g |
| Sare | 0,50 g | 0,10 g |
Profil de aminoacizi:
| 100 g* | |
| Aminoacizi esențiali | |
| Isoleucină | 6,3 g |
| Leucină | 10,5 g |
| Lizină | 8,8 g |
| Metionină | 2,1 g |
| Fenilalanină | 3,2 g |
| Treonină | 7 g |
| Triptofan | 1,7 g |
| Valină | 6 g |
| Aminoacizi semiesențiali | |
| Histidină | 1,7 g |
| Arginină | 2,6 g |
| Aminoacizi neesențiali | |
| Acid aspartic | 11 g |
| Glutamină | 17,7 g |
| Glicină | 1,9 g |
| Alanină | 5 g |
| Proline | 6,5 g |
| Serină | 4,7 g |
| Tirozină | 2,9 g |
| Cisteină | 2,1 g |
* Acesta este conținutul de aminoacizi per 100 g de proteine.
Tabele calorice
| 100 g | 30 g | |
| Valoare energetică | 1679 kJ / 396 kcal | 503 kJ / 119 kcal |
| Grăsimi | 6,1 g | 1,8 g |
| - din care acizi grași saturați | 3,9 g | 1,2 g |
| Carbohidrați | 8,5 g | 2,6 g |
| - din care zaharuri | 7,7 g | 2,3 g |
| Proteine | 77 g | 23 g |
| Sare | 0,45 g | 0,14 g |
Profil de aminoacizi:
| 100 g* | |
| Aminoacizi esențiali | |
| Isoleucină | 6,3 g |
| Leucină | 10,5 g |
| Lizină | 8,8 g |
| Metionină | 2,1 g |
| Fenilalanină | 3,2 g |
| Treonină | 7 g |
| Triptofan | 1,7 g |
| Valină | 6 g |
| Aminoacizi semiesențiali | |
| Histidină | 1,7 g |
| Arginină | 2,6 g |
| Aminoacizi neesențiali | |
| Acid aspartic | 11 g |
| Glutamină | 17,7 g |
| Glicină | 1,9 g |
| Alanină | 5 g |
| Proline | 6,5 g |
| Serină | 4,7 g |
| Tirozină | 2,9 g |
| Cisteină | 2,1 g |
* Acesta este conținutul de aminoacizi per 100 g de proteine.
Tabele calorice
| 100 g | 30 g | |
| Valoare energetică | 1655 kJ / 391 kcal | 497 kJ / 117 kcal |
| Grăsimi | 5,7 g | 1,7 g |
| - din care acizi grași saturați | 3,7 g | 1,1 g |
| Carbohidrați | 13,3 g | 4 g |
| - din care zaharuri | 8,4 g | 2,5 g |
| Proteine | 71,6 g | 21,5 g |
| Sare | 1,4 g | 0,40 g |
Profil de aminoacizi:
| 100 g* | |
| Aminoacizi esențiali | |
| Isoleucină | 6,3 g |
| Leucină | 10,5 g |
| Lizină | 8,8 g |
| Metionină | 2,1 g |
| Fenilalanină | 3,2 g |
| Treonină | 7 g |
| Triptofan | 1,7 g |
| Valină | 6 g |
| Aminoacizi semiesențiali | |
| Histidină | 1,7 g |
| Arginină | 2,6 g |
| Aminoacizi neesențiali | |
| Acid aspartic | 11 g |
| Glutamină | 17,7 g |
| Glicină | 1,9 g |
| Alanină | 5 g |
| Proline | 6,5 g |
| Serină | 4,7 g |
| Tirozină | 2,9 g |
| Cisteină | 2,1 g |
* Acesta este conținutul de aminoacizi per 100 g de proteine.
Tabele calorice
| 100 g | 30 g | |
| Valoare energetică | 1655 kJ / 391 kcal | 497 kJ / 117 kcal |
| Grăsimi | 6 g | 1,8 g |
| - din care acizi grași saturați | 3,9 g | 1,2 g |
| Carbohidrați | 8,8 g | 2,7 g |
| - din care zaharuri | 7,4 g | 2,2 g |
| Fibre | 0,8 g | 0,2 g |
| Proteine | 75,1 g | 22,5 g |
| Sare | 0,4 g | 0,1 g |
Profil de aminoacizi:
| 100 g* | |
| Aminoacizi esențiali | |
| Isoleucină | 6,3 g |
| Leucină | 10,5 g |
| Lizină | 8,8 g |
| Metionină | 2,1 g |
| Fenilalanină | 3,2 g |
| Treonină | 7 g |
| Triptofan | 1,7 g |
| Valină | 6 g |
| Aminoacizi semiesențiali | |
| Histidină | 1,7 g |
| Arginină | 2,6 g |
| Aminoacizi neesențiali | |
| Acid aspartic | 11 g |
| Glutamină | 17,7 g |
| Glicină | 1,9 g |
| Alanină | 5 g |
| Proline | 6,5 g |
| Serină | 4,7 g |
| Tirozină | 2,9 g |
| Cisteină | 2,1 g |
* Acesta este conținutul de aminoacizi per 100 g de proteine.
Tabele calorice
| 100 g | 30 g | |
| Valoare energetică | 1650 kJ / 390 kcal | 495 kJ / 117 kcal |
| Grăsimi | 5,9 g | 1,8 g |
| - din care acizi grași saturați | 3,7 g | 1,1 g |
| Carbohidrați | 12,1 g | 3,6 g |
| - din care zaharuri | 10,3 g | 3,1 g |
| Proteine | 72 g | 22 g |
| Sare | 0,4 g | 0,1 g |
Profil de aminoacizi:
| 100 g* | |
| Aminoacizi esențiali | |
| Isoleucină | 6,3 g |
| Leucină | 10,5 g |
| Lizină | 8,8 g |
| Metionină | 2,1 g |
| Fenilalanină | 3,2 g |
| Treonină | 7 g |
| Triptofan | 1,7 g |
| Valină | 6 g |
| Aminoacizi semiesențiali | |
| Histidină | 1,7 g |
| Arginină | 2,6 g |
| Aminoacizi neesențiali | |
| Acid aspartic | 11 g |
| Glutamină | 17,7 g |
| Glicină | 1,9 g |
| Alanină | 5 g |
| Proline | 6,5 g |
| Serină | 4,7 g |
| Tirozină | 2,9 g |
| Cisteină | 2,1 g |
* Acesta este conținutul de aminoacizi per 100 g de proteine.
Tabele calorice
| 100 g | 30 g | |
| Valoare energetică | 1721 kJ / 407 kcal | 516 kJ / 122 kcal |
| Grăsimi | 6,2 g | 1,9 g |
| - din care acizi grași saturați | 4 g | 1,2 g |
| Carbohidrați | 7,5 g | 2,3 g |
| - din care zaharuri | 7,5 g | 2,3 g |
| Proteine | 78 g | 23 g |
| Sare | 0,46 g | 0,14 g |
Profil de aminoacizi:
| 100 g* | |
| Aminoacizi esențiali | |
| Isoleucină | 6,3 g |
| Leucină | 10,5 g |
| Lizină | 8,8 g |
| Metionină | 2,1 g |
| Fenilalanină | 3,2 g |
| Treonină | 7 g |
| Triptofan | 1,7 g |
| Valină | 6 g |
| Aminoacizi semiesențiali | |
| Histidină | 1,7 g |
| Arginină | 2,6 g |
| Aminoacizi neesențiali | |
| Acid aspartic | 11 g |
| Glutamină | 17,7 g |
| Glicină | 1,9 g |
| Alanină | 5 g |
| Prolină | 6,5 g |
| Serină | 4,7 g |
| Tirozină | 2,9 g |
| Cisteină | 2,1 g |
*Acesta este conținutul de aminoacizi la 100 g de proteine.
Tabele calorice
| 100 g | 30 g | |
| Valoare energetică | 1675 kJ / 396 kcal | 502 kJ / 119 kcal |
| Grăsimi | 6 g | 1,8 g |
| - din care acizi grași saturați | 3,9 g | 1,2 g |
| Carbohidrați | 9,8 g | 2,9 g |
| - din care zaharuri | 9 g | 2,7 g |
| Proteine | 75,5 g | 22,6 g |
| Sare | 0,4 g | 0,1 g |
Profil de aminoacizi:
| 100 g* | |
| Aminoacizi esențiali | |
| Isoleucină | 6,3 g |
| Leucină | 10,5 g |
| Lizină | 8,8 g |
| Metionină | 2,1 g |
| Fenilalanină | 3,2 g |
| Treonină | 7 g |
| Triptofan | 1,7 g |
| Valină | 6 g |
| Aminoacizi semiesențiali | |
| Histidină | 1,7 g |
| Arginină | 2,6 g |
| Aminoacizi neesențiali | |
| Acid aspartic | 11 g |
| Glutamină | 17,7 g |
| Glicină | 1,9 g |
| Alanină | 5 g |
| Proline | 6,5 g |
| Serină | 4,7 g |
| Tirozină | 2,9 g |
| Cisteină | 2,1 g |
* Acesta este conținutul de aminoacizi per 100 g de proteine.
Tabele calorice
| 100 g | 30 g | |
| Valoare energetică | 1644 kJ / 389 kcal | 493 kJ / 117 kcal |
| Grăsimi | 6,1 g | 1,8 g |
| - din care acizi grași saturați | 3,9 g | 1,2 g |
| Carbohidrați | 7,3 g | 2,2 g |
| - din care zaharuri | 7,3 g | 2,2 g |
| Proteine | 76,2 g | 22,8 g |
| Sare | 0,4 g | 0,1 g |
Profil de aminoacizi:
| 100 g* | |
| Aminoacizi esențiali | |
| Isoleucină | 6,3 g |
| Leucină | 10,5 g |
| Lizină | 8,8 g |
| Metionină | 2,1 g |
| Fenilalanină | 3,2 g |
| Treonină | 7 g |
| Triptofan | 1,7 g |
| Valină | 6 g |
| Aminoacizi semiesențiali | |
| Histidină | 1,7 g |
| Arginină | 2,6 g |
| Aminoacizi neesențiali | |
| Acid aspartic | 11 g |
| Glutamină | 17,7 g |
| Glicină | 1,9 g |
| Alanină | 5 g |
| Proline | 6,5 g |
| Serină | 4,7 g |
| Tirozină | 2,9 g |
| Cisteină | 2,1 g |
* Acesta este conținutul de aminoacizi per 100 g de proteine.
Tabele calorice
| 100 g | 30 g | |
| Valoare energetică | 1680 kJ / 398 kcal | 504 kJ / 119 kcal |
| Grăsimi | 6,8 g | 2 g |
| - din care acizi grași saturați | 4,3 g | 1,3 g |
| Carbohidrați | 8,3 g | 2,5 g |
| - din care zaharuri | 7,8 g | 2,3 g |
| Proteine | 75,1 g | 22,5 g |
| Sare | 0,4 g | 0,1 g |
Profil de aminoacizi:
| 100 g* | |
| Aminoacizi esențiali | |
| Isoleucină | 6,3 g |
| Leucină | 10,5 g |
| Lizină | 8,8 g |
| Metionină | 2,1 g |
| Fenilalanină | 3,2 g |
| Treonină | 7 g |
| Triptofan | 1,7 g |
| Valină | 6 g |
| Aminoacizi semiesențiali | |
| Histidină | 1,7 g |
| Arginină | 2,6 g |
| Aminoacizi neesențiali | |
| Acid aspartic | 11 g |
| Glutamină | 17,7 g |
| Glicină | 1,9 g |
| Alanină | 5 g |
| Proline | 6,5 g |
| Serină | 4,7 g |
| Tirozină | 2,9 g |
| Cisteină | 2,1 g |
* Acesta este conținutul de aminoacizi per 100 g de proteine.
Dozaj: 30 g (1 plic)
Doze în pachet: 1
Dozaj: 30 g (1 cupă)
Doze în pachet: 33
Dozaj: 30 g (1 cupă)
Doze în pachet: 33
Dozaj: 30 g (1 cupă)
Doze în pachet: 33
Dozaj: 30 g (1 cupă)
Doze în pachet: 66
Dozaj: 30 g (1 cupă)
Doze în pachet: 66
Dozaj: 30 g (1 cupă)
Doze în pachet: 66
Dozaj: 30 g (1 cupă)
Doze în pachet: 33
Dozaj: 30 g (1 cupă)
Doze în pachet: 66
Dozaj: 30 g (1 plic)
Doze în pachet: 1
Dozaj: 30 g (1 cupă)
Doze în pachet: 33
Dozaj: 30 g (1 cupă)
Doze în pachet: 33
Dozaj: 30 g (1 plic)
Doze în pachet: 66
Dozaj: 30 g (1 cupă)
Doze în pachet: 66
Dozaj: 30 g (1 plic)
Doze în pachet: 1
Dozaj: 30 g (1 plic)
Doze în pachet: 1
Dozaj: 30 g (1 plic)
Doze în pachet: 1
Dozaj: 30 g (1 cupă)
Doze în pachet: 33
Dozaj: 30 g (1 cupă)
Doze în pachet: 66
Dozaj: 30 g (1 plic)
Doze în pachet: 1
Dozaj: 30 g (1 cupă)
Doze în pachet: 33
Dozaj: 30 g (1 plic)
Doze în pachet: 1
Dozaj: 30 g (1 cupă)
Doze în pachet: 33
Dozaj: 30 g (1 plic)
Doze în pachet: 1
Dozaj: 30 g (1 plic)
Doze în pachet: 10
Dozaj: 30 g (1 plic)
Doze în pachet: 10
Dozaj: 30 g (1 plic)
Doze în pachet: 10
Instrucțiuni de utilizare
- Adăugați 1 plic (30 g) de concentrat de proteine din zer la 200 - 250 ml de apă și amestecați bine.
Recomandarea producătorului
- Puteți adăuga proteina noastră, de exemplu, în terci de ovăz, aluat pentru copt, smoothie‑uri sau în clătite ori vafe.
- Preparare: Amestecați 1 cupă (30 g) cu 200–250 ml de apă, amestecați bine și consumați oricând în timpul zilei pentru a suplimenta aportul zilnic de proteine.
- Găsiți și alte utilizări practice în rețetele Aktin.
| Moment potrivit pentru administrare | După antrenament / oricând în timpul zilei |
| Combinație preferată | Creatină, Energy Bar, Omega 3 |
| Pentru cine este potrivit produsul | Sportivi de forță și fitness, sportivi recreaționali, persoane care au nevoie de un aport suplimentar de proteine în alimentație |
Recomandările producătorului
- Puteți adăuga proteinele noastre în terci de ovăz, aluat de copt, smoothie, clătite sau vafe.
- Pregătire: Amestecați 1 cupă și jumătate (30 g) cu 200 de apă, amestecați bine și consumați în orice moment al zilei pentru a vă suplimenta aportul zilnic de proteine.
- Consultați rețetele noastre Aktin pentru mai multe utilizări practice.
Aviz
- Băutură sub formă de pudră, cu îndulcitori.
- Nu depășiți doza zilnică recomandată.
- A se păstra la loc uscat și răcoros, a se proteja de lumina directă a soarelui.
- Vilgain s.r.o., Smetanova 1022/19, 602 00 Brno, IČ 29269555.
Aviz
- Băutură sub formă de pudră.
- Nu depășiți doza zilnică recomandată.
- A se păstra la loc uscat și răcoros, a se proteja de lumina directă a soarelui.
- Vilgain s.r.o., Smetanova 1022/19, 602 00 Brno, IČ 29269555.
Întrebări frecvente
-
Grass‑Fed Whey Protein este un concentrat premium de proteine din zer, obținut prin ultrafiltrare delicată la temperaturi scăzute din laptele vacilor hrănite cu iarbă timp de cel puțin 10 luni pe an. Oferă un spectru complet de aminoacizi esențiali ai proteinelor, care joacă un rol cheie în creșterea masei musculare.
-
Concentratul de proteine din zer este o proteină din lapte concentrată, deci un aliment obișnuit. Nu conține stimulanți sau alți compuși activi, astfel încât, în sine, nu este nepotrivit nici pentru copii. Totuși, baza ar trebui să fie întotdeauna o dietă variată, iar proteina servește ca supliment, nu înlocuiește mesele. Necesarul zilnic de proteine crește în special în perioada pubertății (12‑17 ani), la adolescenții care se antrenează regulat. Pentru aceștia, aportul recomandat este de aproximativ 1,2-1,5 g pe kilogram de greutate corporală. La majoritatea copiilor, această cantitate poate fi asigurată prin lapte, iaurt, brânză de vaci, ouă, pește, carne sau leguminoase. Dacă acest lucru nu este posibil, de exemplu dacă copilul nu mănâncă alimentele, nu are poftă de mâncare după antrenament sau se antrenează devreme dimineața, are sens să se adauge o porție pe zi, adică aproximativ 20-25 g de proteine. Nu este nevoie de mai mult. Pentru copiii mai mici, se recomandă consultarea medicului pediatru pentru stabilirea dozei.
-
Da, proteina este potrivită pentru utilizare în timpul sarcinii și alăptării; în caz de nevoie, consultați medicul dumneavoastră și respectați doza recomandată.
-
Conținutul de lactoză din concentratul proteic din zer este de maximum 10 % (în medie 7,5 %). În cazul izolatului proteic, acesta este de obicei mai mic, în jur de 1‑3 %.
-
Este îndulcit cu îndulcitori de origine naturală, glicozide steviolice din stevia, în locul îndulcitorilor de origine sintetică (de exemplu, sucraloză sau acesulfam K), este aromatizat cu arome naturale și nu conține coloranți. Zerul este obținut prin ultrafiltrare delicată la temperaturi scăzute din laptele vacilor hrănite cu iarbă.
-
Proteina conține peste 70 % proteine cu un spectru complet de aminoacizi. Concentratul de zer se numără printre proteinele cu biodisponibilitate ridicată – pe scara calității proteinelor DIAAS atinge valoarea de 97.
-
Zerul provine din laptele vacilor hrănite cu iarbă cel puțin 10 luni pe an. Un astfel de lapte are, conform sursei menționate pe pagina produsului, un profil mai favorabil de acizi grași omega‑3, CLA, fier, vitamina E și anumiți carotenoizi.
-
Da. Datorită conținutului ridicat de proteine și a celor 117 kcal per porție, se potrivește ușor chiar și într‑o dietă cu aport energetic redus. Proteinele contribuie la creșterea și menținerea masei musculare.
Alternative populare
Cum folosesc alții produsul
De asemenea, puteți apărea în galerie @Vilgain (se deschide într‑o fereastră nouă) menționând‑o pe instagram.













































