Clear Whey Isolate
– cu un gust proaspăt de fructe, îndulcit cu glicozide steviolice, cu peste 84 % proteineClear Whey Isolate
– cu un gust proaspăt de fructe, îndulcit cu glicozide steviolice, cu peste 84 % proteineFace spumă! Dar așa trebuie să fie.
Utilizare ridicată a proteinelor
datorită formei de izolat
Proteina din zer are o biodisponibilitate la fel de excelentă ca și carnea, ceea ce o plasează în topul utilizării pentru organismul uman. Are o digestibilitate excepțională și conține un procent ridicat de aminoacizi esențiali – inclusiv peste 25% aminoacizi cu lanț ramificat BCAA împreună cu leucină.
Calitatea proteinelor (DIAAS*) %.
Carne de vită
Clear izolat de zer
Izolat proteic de soia
*Cel mai actual indicator al calității proteinelor, bazat pe conținutul de aminoacizi esențiali și pe digestibilitatea proteinelor. Proteinele cu DIAAS >75% sunt considerate de înaltă calitate, iar cele cu DIAAS >100% sunt surse excelente de proteine conform FAO.
În loc de sucraloză, îndulcitor natural
din frunze de stevia🌱
Planta de stevia ne permite să producem un îndulcitor de mare valoare care conține glicozide steviolice. Aceștia nu au niciun efect asupra nivelului de zahăr din sânge, sunt de 200‑300 de ori mai dulci decât zahărul și sunt considerați un îndulcitor noncaloric sigur, care este, de asemenea, de origine naturală.
De ce proteinele noastre nu conțin sucraloză?
Sucraloza, în prezent cel mai utilizat îndulcitor artificial, este un compus sintetic de clor și zaharoză. Recent, au apărut mai multe studii care indică un posibil efect negativ asupra organismului uman.
| ✔️ Steviol‑glicozide | ❌ Sucraloză | |
|---|---|---|
| Siguranţă | Nici un efect asupra rezistenței la insulină | Posibil efect negativ asupra rezistenței la insulină |
| Origine | Origine naturală | Origine sintetică |
| Dulceață | Dulceață medie | Dulceață ridicată |
| Microbiomul | Nu afectează negativ microbiomul | Posibil efect negativ asupra microbiomului |
Comparați Vilgain® izolate cu concentrat
Tipul de proteină |
||
|---|---|---|
| Vilgain® Grass‑Fed Whey Protein Isolate | Vilgain® Clear whey isolate | Vilgain® Grass‑Fed Whey Protein |
Formă |
||
| Izolat | Izolat | concentrat |
Gust |
||
| ușor lăptos | limonadă, fără gust de lapte | distinct lăptoase |
Îndulcitor |
||
| Natural din frunze de stevia | Natural din frunze de stevia | Natural din frunze de stevia |
Proteine |
||
| 83 - 85 % | > 84 % | 69 - 78 % |
Grăsimi |
||
| 1,1 - 2,2 % | 0,1 % | 5,7 - 7,7 % |
Carbohidrați |
||
| 4 - 4,3 % | 1,3 - 2,5 % | 7,2 - 14 % |
| Cumpără | Cumpără | Cumpără |
Ingrediente
Izolat instant de proteine din zer(lapte) 97%, arome naturale, suc concentrat de lămâie 0,5%, îndulcitor: glicozide de steviol din stevia.
Avertizare alergici: Alergenii sunt evidențiați în ingredientele produsului. Poate conține arahide și nuci.
Ingrediente
Izolat instant de proteine din zer (lapte) 97%, arome naturale, pudră de sfeclă roșie*, suc concentrat de lămâie, îndulcitor: glicozide de steviol din stevia.
*Provine din agricultura ecologică
Avertizare pentru alergici: Alergenii sunt evidențiați în ingredientele produsului. Poate conține arahide și nuci.
Ingrediente
Izolat instant de proteine din zer (lapte) 97%, arome naturale, suc concentrat de morcov, îndulcitor: glicozide steviolice din stevia.
Avertizare pentru alergici: Alergenii sunt evidențiați în ingredientele produsului. Poate conține arahide și nuci.
Ingrediente
Izolat instant de proteine din zer(lapte) 98%, arome naturale, pudră de sfeclă*, îndulcitor: glicozide de steviol din stevia.
*Provine din agricultura ecologică.
Avertizare pentru alergici: Alergenii sunt evidențiați în compoziția produsului. Poate conține arahide și nuci.
Ingrediente
Izolat instant de proteine din zer (lapte) 98 %, arome naturale, suc concentrat de morcov, îndulcitor: glicozide steviolice din stevia.
Avertizare pentru alergici: Alergenii sunt evidențiați în ingredientele produsului. Poate conține arahide și nuci de copac.
Ingrediente
Izolat instant de proteine din zer(lapte) 97%, arome naturale, suc concentrat de morcov, îndulcitor: glicozide steviolice din stevia.
Avertizare pentru alergici: Alergenii sunt evidențiați în ingredientele produsului. Poate conține arahide și nuci.
Ingrediente
Izolat proteic instant din zer (lapte) 97,7 %, arome naturale, concentrat din suc de morcov, îndulcitor: glicozide steviolice din stevia.
Avertizare pentru alergici: Alergenii sunt evidențiați în compoziția produsului.
Tabele calorice
100 g | 25 g | |
Valoarea energetică | 1 497 kJ / 352 kcal | 374 kJ / 88 kcal |
Grăsimi | 0,2 g | 0,50 |
- din care acizi grași saturați | 0,1 g | 0,6 |
Carbohidrați | 2 g | 0,5 g |
- din care zaharuri | 1,1 g | 0,3 g |
Proteine | 85 g | 21 |
Sare | 0,11 g | 0,03 g |
Profil de aminoacizi:
| 100 g* | |
| Aminoacizi esențiali | |
| Isoleucină | 5 g |
| Leucină | 9,7 g |
| Lizină | 10 g |
| Metionină | 2,1 g |
| Fenilalanină | 2,65 g |
| Treonină | 6,1 g |
| Triptofan | 1,9 g |
| Valină | 4,7 g |
| Aminoacizi semiesențiali | |
| Histidină | 1,35 g |
| Arginină | 1,75 g |
| Aminoacizi neesențiali | |
| Acid aspartic | 10,5 g |
| Glutamină | 16,2 g |
| Glicină | 1,45 g |
| Alanină | 4,75 g |
| Prolină | 5,45 g |
| Serină | 4,65 g |
| Tiromină | 2,6 g |
| Cisteină | 2,2 g |
*Este vorba despre conținutul de aminoacizi la 100 g de pudră.
Tabele calorice
| 100 g | 25 g | |
| Valoare energetică | 1496 kJ / 352 kcal | 374 kJ / 88 kcal |
| Grăsimi | 0,2 g | 0 g |
| - din care acizi grași saturați | 0,1 g | 0 g |
| Carbohidrați | 2,9 g | 0,7 g |
| - din care zaharuri | 1,1 g | 0,3 g |
| Proteine | 85 g | 21 g |
| Sare | 0,11 g | 0,03 g |
Profil de aminoacizi:
| 100 g* | |
| Aminoacizi esențiali | |
| Isoleucină | 5 g |
| Leucină | 9,7 g |
| Lizină | 10 g |
| Metionină | 2,1 g |
| Fenilalanină | 2,65 g |
| Treonină | 6,1 g |
| Triptofan | 1,9 g |
| Valină | 4,7 g |
| Aminoacizi semiesențiali | |
| Histidină | 1,35 g |
| Arginină | 1,75 g |
| Aminoacizi neesențiali | |
| Acid aspartic | 10,5 g |
| Glutamină | 16,2 g |
| Glicină | 1,45 g |
| Alanină | 4,75 g |
| Proline | 5,45 g |
| Serină | 4,65 g |
| Tirozină | 2,6 g |
| Cisteină | 2,2 g |
* Acesta este conținutul de aminoacizi per 100 g de pulbere.
Tabele calorice
| 100 g | 25 g | |
| Valoare energetică | 1495 kJ / 352 kcal | 374 kJ / 88 kcal |
| Grăsimi | 0,2 g | 0 g |
| - din care acizi grași saturați | 0,1 g | 0 g |
| Carbohidrați | 1,9 g | 0,5 g |
| - din care zaharuri | 1,1 g | 0,3 g |
| Proteine | 86 g | 21 g |
| Sare | 0,11 g | 0,03 g |
Profil de aminoacizi:
| 100 g* | |
| Aminoacizi esențiali | |
| Isoleucină | 5 g |
| Leucină | 9,7 g |
| Lizină | 10 g |
| Metionină | 2,1 g |
| Fenilalanină | 2,65 g |
| Treonină | 6,1 g |
| Triptofan | 1,9 g |
| Valină | 4,7 g |
| Aminoacizi semiesențiali | |
| Histidină | 1,35 g |
| Arginină | 1,75 g |
| Aminoacizi neesențiali | |
| Acid aspartic | 10,5 g |
| Glutamină | 16,2 g |
| Glicină | 1,45 g |
| Alanină | 4,75 g |
| Proline | 5,45 g |
| Serină | 4,65 g |
| Tirozină | 2,6 g |
| Cisteină | 2,2 g |
* Acesta este conținutul de aminoacizi per 100 g de pulbere.
Tabele calorice
| 100 g | 25 g | |
| Valoare energetică | 1503 kJ / 354 kcal | 376 kJ / 88 kcal |
| Grăsimi | 0,2 g | 0 g |
| - din care acizi grași saturați | 0,1 g | 0 g |
| Carbohidrați | 2,3 g | 0,6 g |
| - din care zaharuri | 1,1 g | 0,3 g |
| Proteine | 86 g | 21 g |
| Sare | 0,10 g | 0,03 g |
Profil de aminoacizi:
| 100 g* | |
| Aminoacizi esențiali | |
| Isoleucină | 5 g |
| Leucină | 9,7 g |
| Lizină | 10 g |
| Metionină | 2,1 g |
| Fenilalanină | 2,65 g |
| Treonină | 6,1 g |
| Triptofan | 1,9 g |
| Valină | 4,7 g |
| Aminoacizi semiesențiali | |
| Histidină | 1,35 g |
| Arginină | 1,75 g |
| Aminoacizi neesențiali | |
| Acid aspartic | 10,5 g |
| Glutamină | 16,2 g |
| Glicină | 1,45 g |
| Alanină | 4,75 g |
| Proline | 5,45 g |
| Serină | 4,65 g |
| Tirozină | 2,6 g |
| Cisteină | 2,2 g |
* Acesta este conținutul de aminoacizi per 100 g de pulbere.
Tabele calorice
| 100 g | 25 g | |
| Valoare energetică | 1497 kJ / 352 kcal | 372 kJ / 88 kcal |
| Grăsimi | 0,2 g | 0,1 g |
| - din care acizi grași saturați | 0,1 g | 0 g |
| Carbohidrați | 2,3 g | 0,6 g |
| - din care zaharuri | 1,2 g | 0,3 g |
| Proteine | 85 g | 21 g |
| Sare | 0,11 g | 0,03 g |
Profil de aminoacizi:
| 100 g* | |
| Aminoacizi esențiali | |
| Isoleucină | 5 g |
| Leucină | 9,7 g |
| Lizină | 10 g |
| Metionină | 2,1 g |
| Fenilalanină | 2,65 g |
| Treonină | 6,1 g |
| Triptofan | 1,9 g |
| Valină | 4,7 g |
| Aminoacizi semiesențiali | |
| Histidină | 1,35 g |
| Arginină | 1,75 g |
| Aminoacizi neesențiali | |
| Acid aspartic | 10,5 g |
| Glutamină | 16,2 g |
| Glicină | 1,45 g |
| Alanină | 4,75 g |
| Proline | 5,45 g |
| Serină | 4,65 g |
| Tirozină | 2,6 g |
| Cisteină | 2,2 g |
* Acesta este conținutul de aminoacizi per 100 g de pulbere.
Tabele calorice
| 100 g | 25 g | |
| Valoare energetică | 1501 kJ / 353 kcal | 375 kJ / 88 kcal |
| Grăsimi | 0,2 g | 0,1 g |
| - din care acizi grași saturați | 0,1 g | 0 g |
| Carbohidrați | 2,8 g | 0,7 g |
| - din care zaharuri | 1,4 g | 0,4 g |
| Proteine | 85 g | 21 g |
| Sare | 0,11 g | 0,03 g |
Profil de aminoacizi:
| 100 g* | |
| Aminoacizi esențiali | |
| Isoleucină | 5 g |
| Leucină | 9,7 g |
| Lizină | 10 g |
| Metionină | 2,1 g |
| Fenilalanină | 2,65 g |
| Treonină | 6,1 g |
| Triptofan | 1,9 g |
| Valină | 4,7 g |
| Aminoacizi semiesențiali | |
| Histidină | 1,35 g |
| Arginină | 1,75 g |
| Aminoacizi neesențiali | |
| Acid aspartic | 10,5 g |
| Glutamină | 16,2 g |
| Glicină | 1,45 g |
| Alanină | 4,75 g |
| Proline | 5,45 g |
| Serină | 4,65 g |
| Tirozină | 2,6 g |
| Cisteină | 2,2 g |
* Acesta este conținutul de aminoacizi per 100 g de pulbere.
Tabele calorice
| 100 g | 25 g | |
| Valoare energetică | 1495 kJ / 352 kcal | 374 kJ / 88 kcal |
| Grăsimi | 0,2 g | 0 g |
| - din care acizi grași saturați | 0,1 g | 0 g |
| Carbohidrați | 2,3 g | 0,6 g |
| - din care zaharuri | 1 g | 0,2 g |
| Proteine | 85 g | 21 g |
| Sare | 0,1 g | 0,02 g |
Profil de aminoacizi:
| 100 g* | |
| Aminoacizi esențiali | |
| Isoleucină | 5 g |
| Leucină | 9,7 g |
| Lizină | 10 g |
| Metionină | 2,1 g |
| Fenilalanină | 2,65 g |
| Treonină | 6,1 g |
| Triptofan | 1,9 g |
| Valină | 4,7 g |
| Aminoacizi semiesențiali | |
| Histidină | 1,35 g |
| Arginină | 1,75 g |
| Aminoacizi neesențiali | |
| Acid aspartic | 10,5 g |
| Glutamină | 16,2 g |
| Glicină | 1,45 g |
| Alanină | 4,75 g |
| Proline | 5,45 g |
| Serină | 4,65 g |
| Tirozină | 2,6 g |
| Cisteină | 2,2 g |
* Acesta este conținutul de aminoacizi per 100 g de pulbere.
Dozaj: 25 g (1 cupă)
Doze în pachet: 20
Dozaj: 25 g (1 cupă)
Doze în pachet: 20
Dozaj: 25 g (1 cupă)
Doze în pachet: 20
Dozaj: 25 g (1 cupă)
Doze în pachet: 20
Dozaj: 25 g (1 plic)
Doze în pachet: 1
Dozaj: 25 g (1 plic)
Doze în pachet: 1
Dozaj: 25 g (1 plic)
Doze în pachet: 1
Dozaj: 25 g (1 cupă)
Doze în pachet: 20
Dozaj: 25 g (1 cupă)
Doze în pachet: 20
Dozaj: 25 g (1 cupă)
Doze în pachet: 20
Dozaj: 25 g (1 plic)
Doze în pachet: 1
Recomandările producătorului
- Amestecați o porție de 25 g (1 cupă/pliculeț) într‑un shaker cu 300 - 400 ml de apă.
- După agitare, așteptați aproximativ 20 de secunde pentru ca spuma să se reducă. Ideal este să turnați printr‑o strecurătoare pentru a filtra spuma.
- Proteinele contribuie la creșterea și menținerea masei musculare.
- Acest produs este conceput pentru a fi utilizat împreună cu un stil de viață activ și o dietă echilibrată.
- Datorită gustului acru al băuturii finite, nu recomandăm administrarea pe stomacul gol.
Aviz
- Băutură sub formă de pudră, cu îndulcitori.
- Acest produs este destinat utilizării împreună cu un stil de viață activ și o dietă echilibrată.
- A se păstra într‑un loc răcoros și uscat.
- Protejați de lumina directă a soarelui.
- A se utiliza în termen de 2 luni de la deschidere.
- Vilgain s.r.o., Smetanova 1022/19, 602 00 Brno, IČ 29269555.
Întrebări frecvente
-
Clear whey protein este un izolat proteic din zer 98%, îndulcit cu glicozide steviolice naturale; din acesta rezultă o băutură clară, tip limonadă, fără consistența tipică lăptoasă, care se remarcă prin gustul său răcoritor și este potrivită în momentele când aveți nevoie de o formă de proteină cu absorbție mai rapidă. De exemplu, înaintea unui antrenament matinal devreme.
-
Clear whey este un izolat proteic din zer; prin filtrare se separă lactoza, grăsimea și alte componente, astfel încât rămâne aproape doar proteină pură.
-
Clear whey protein este un supliment obișnuit de zer; recomandăm consultarea medicului înainte de utilizare în timpul sarcinii.
-
Lactoza (zahăr din lapte) se află aici în mod obișnuit în jurul valorii de 0,5‑1 g /100 g. Cantitatea totală de glucide este apoi de până la 3 g/100 g.
-
Amestecați o doză de 25 g într-un shaker cu 300–400 ml de apă, agitați bine și așteptați puțin până când spuma dispare.
-
După efort fizic, suplimentarea cu proteine este cea mai potrivită, deoarece acestea contribuie la creșterea mușchilor și la regenerare. De asemenea, este utilă în timpul procesului de slăbire, deoarece conține o cantitate minimă de grăsimi și zahăr. Va fi apreciată în special de cei care nu preferă gustul tipic de lapte al proteinelor – amintește mai degrabă de o limonadă cu fructe.
-
Clear izolatul din zer conține, în funcție de aromă, 85–86 % proteine la 100 g.
-
Nu. Este îndulcit doar cu glicozide steviolice din stevia, care fac parte din îndulcitorii de origine naturală. Nu conține agenți antispumanți, arome artificiale sau coloranți. Gustul și culoarea provin din ingrediente naturale.















