Clear Plant Protein - recenzii
Textura este super, din păcate gustul de mango mi se pare groaznic! Aș cumpăra cu plăcere o variantă simplă, pe care să o pot aromatiza eu cu suc de lămâie! Aș încerca și cealaltă variantă, ar fi grozav să existe un ambalaj cu porții individuale...
Aroma de ceai de piersici este absolut grozavă în varianta vegană. Mango-portocală are un postgust destul de amar.
Chiar există cineva care preferă o dulceață atât de extremă? Mi se pare de necrezut și nu înțeleg motivele, aș aprecia mult mai mult doar arome fără gust dulce sau măcar o doză la jumătate. Chiar nu se poate bea altfel decât diluat într-un litru și chiar și așa, pentru gustul meu e prea mult. Vă rog 🙏 ascultați-mi rugămințile și faceți măcar un lot de probă fără îndulcitori, prefer să îndulcesc după nevoie. Consistența în rest e perfect ok, o băutură de vară. Și dacă o las să stea cu creatină, nu rămâne niciun cocoloș sau nisip de la creatină.
Se dizolvă bine și rapid, fără cocoloașe. Gustul este neplăcut și îmi este greu să îl beau.
Are gust de limonadă. Pentru mine este un protein bun. Am un stomac foarte sensibil și nu tolerez nici proteina din zer, nici îndulcitorii artificiali, în special sucraloza mă deranjează, așa că aceasta este varianta perfectă de proteină pentru mine. Mango-portocală este bun, dar ar putea fi puțin mai puțin acru. Îmi pun o jumătate de doză, altfel m-ar arde stomacul.